Psychologia

Uwaga SOCJOPATA! Jak go rozpoznać

Socjopata prawie zawsze kojarzy się z osobą, która jest przemocowa i nie odczuwa poczucia winy z powodu swojego złego zachowania. Zawsze pamiętajmy, że socjopaci to osoby ZABURZONE, które cechują się brakiem empatii, są to zazwyczaj osoby NARCYSTYCZNE, które wykorzystują innych ludzi do własnych celów.

Takie osoby nie nawiązują prawdziwych przyjaźni, a w ich związkach często występuje przemoc psychiczna, oraz brak czułości i troski. Warto również wspomnieć, że socjopaci często wykorzystują swoich partnerów w sferze seksualnej.
Socjopatę cechuję również nękanie innych ludzi, brak konsekwencji za swoje czyny, jak i brak wstydu, lekceważenie zdania innych, impulsywność, kłamliwość, agresja fizyczna, wulgarność, ponadprzeciętna pewność siebie, arogancja, niestabilne relacje społeczne, wykorzystywanie i manipulowanie ludźmi.
Pamiętajmy jednak, że socjopata na pozór wydają się uroczy, ponieważ zrobi wszystko, aby uzyskać to, czego chce.
Takie osoby to urodzeni aktorzy, a mijanie się z prawdą i manipulacja, to bez wątpienia ich największe atrybuty.
Pierwszym znakiem, który uświadomi wam, że na waszej drodze spotkaliście właśnie taką osobę jest to, iż nawet jeśli ta osoba zrobi coś niewybaczalnego, to i tak w zręczny sposób zrzuci winę na was, i będzie was tak długo zatruwać, aż sami poczujcie wyrzuty sumienia i zaczniecie postępować tak jak ta osoba chce.
Niestety od socjopaty bardzo trudno odejść, dlatego też należy to zrobić jak najszybciej. Pamiętajmy, że im dłużej się zwleka z tą decyzją, tym groźniejsze są tego konsekwencje.
W wielu przypadkach, socjopata izoluje swoje ofiary, odcinając je od przyjaciół i rodziny. Potrafi kontrolować telefon swojej ofiary, a nawet może jej zabraniać wychodzić z domu. Umiejętnie zaszczuwa swoją ofiarę, nierzadko, uciekając się do przemocy fizycznej i psychicznej… Co może prowadzić do wystąpienia u ofiary zaburzeń lękowych, lub depresji.
Także jeśli macie doczynienia z socjopatą, to nie bójcie się prosić o pomoc swoich bliskich, rodziny a nawet policji. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba sobie uświadomić żyjąc z taką osobą jest to, iż…socjopata, nigdy się nie zmieni. Cierpi on na zaburzenie osobowości , którego nie da się skorygować i naprawić.
Dlatego też bądźcie silni, nie lękajcie się i nie okazujcie nerwów i strachu, natomiast na spokojnie zaplanujcie uwolnienie się od tego typu toksycznej osoby jaką jest SOCJOPATA.
Marzena Kowalska
fot. ilust.

Jeden komentarz do “Uwaga SOCJOPATA! Jak go rozpoznać

  • Niestety skąd ja to znam????. Dlatego tak jak jest napisane, trzeba jak najszybciej brać nogi za pas i uciekać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *