Ciekawostki

Sensacja medyczna! W chwili narodzin miały już 30 lat!

Technika zamrażania ludzkich zarobków znana jest od końca XX wieku. Zarodki takie są jednak przechowywane przez ograniczony czas. Po jego upływie są niszczone. Para z USA zdecydowała się na urodzenie najstarszych dostępnych embrionów…

r e k l a m a

Philip i Rachel Ridegeway mając czworo własnych dzieci postanowili powiększyć rodzinę w nietypowy sposób. Zdecydowali się oni na adopcję zarodków pochodzących z 1992 roku.

Podobał nam się pomysł, że ratujemy życie, które jest uwięzione od tak dawna. Niedawno urodzili się z nich Lydia i Timothy. – stwierdzili.

Bliźniaki przyszły na świat 31 października b.r.

Postanowiliśmy wybrać zarodki zgodnie z nietypowym kryterium, zwykle bowiem chce się wiedzieć o cechach genetycznych rodziców, my jednak poprosiliśmy o najstarszy dostępny zamrożony zarodek” – opowiada Rachel. „Dowiedzieliśmy się, że biologiczny ojciec stworzył embriony z dawczynią komórek jajowych i zamroził je 22 kwietnia 1992 roku, ale zmarł, zanim którykolwiek z embrionów doprowadził do żywych urodzeń” – mówi małżeństwo.

Dzieci są zdrowe a ich wiek biologiczny jest tożsamy z noworodkami mimo że ich komórki istnieją na świecie już od 30 lat.

Źródło: PP

fot. ilust.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *